Sayılıroğlu Mimarlık

Mekanik

Mekanik Tesisat inşaat işlerinde en önemli konu aslında yaşam standartlarını ve mekanın konforunu arttırmaya yönelik yapılan işler en önemli kısmı oluşturmaktadır. Mekanik tesisat yapının iç sistemini oluşturan bileşenlerin bütünüdür. Sayılıroğlu Mimarlık , bünyesindeki Makine mühendislerinin uzmanlık alanına giren sektörel bilgisyle müşterilerin ihtiyacına her yönden hitap etmeyi görev edinmiştir.

Bunu insanlardaki dolaşım sistemine benzetebiliriz. Vücudumuzu kaplayan deri binanın dış cephesine, kemiklerimizde binanın kiriş ve kolonlarına benzetirsek; vücudumuzda dolaşan kanı bir sistem oluşturan damarları da mekanik tesisat diyebiliriz.

Mekanik Tesisat Hizmetleri ve Yaşanabilir Mekanlar Mekanik tesisat tasarım hizmetlerini genel olarak aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

– Klima Tesisatı

– Havalandırma Tesisatı

– Güneş Enerjisi Tesisatı

– Doğalgaz Tesisatı

– Asansör Tesisatı

– Basınçlı Hava Tesisatı

– Medikal Gaz Tesisatı

– Çamaşırhane ve Mutfak Tesisatı

– Buhar, Kondends, Kızgın Su ve Kızgın Yağ Tesisatı

– Havuz Tesisatı

Bina ve tesislerin diğer mekanik ve her türlü havalandırma ile ilgili plan, proje, resim, 3D dizaynın hazırlanması ve bunların sisteminize uygulanması ile ilgili her türlü teknik denetim ve kontrollük hizmetlerinin kanun ve yönetmeliklere, tekniğin ve mesleğin genel ilke ve çıkarlarına uygun olarak uyum ve birlik içinde yapılmasıdır.

Mekanik tesisat projelendirme, müşavirlik veya kontrol işi yapan Sayılıroğlu Mimarlık yaşanabilir yapılar için aşağıda belirtilen noktaları sağlamaktadır.

– Konforlu şartlar

– Fonksiyonellik

– Güvenilirlik

– Sağlamlık

– Uzun Ömür

– İleri teknolojiye uygunluk

– İlk yatırım için düşük maliyetler

– Uygulama kolaylığı

– Kullanım ve bakım kolaylığı

– Genişleme elverişlik

– Enerji tasarrufu

– Çevre hassasiyeti

– Teslim edilebilirlik

Sayılıroğlu Mimarlık'tan Almak istediğiniz hizmet ile ilgili proje detaylarınızı iletişim bölümünden aktarabileceğiniz gibi ücretsiz keşif talebi ederek bizimle irtibata geçebilirsiniz. iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.