Sayılıroğlu Mimarlık

Yangın Söndürme

Sayılıroğlu Mimarlık olarak tüm yapılarda bir yangın söndürme sisteminin ne kadar önemli olduğu bilincindeyiz çünkü bu, insan yaşamını ve mülkünü, o sırada kesinlikle korumaktır.

Yangın Söndürme Tesisatı Üç temel bölümden oluşur: Tanklar , yeraltında ya da binanın üstünde büyük bir su deposu, yangın depolama tankları olarak adlandırılır.

Özel bir pompalama sistemi, Ya hidrant ya da sprinkler ile biten büyük bir boru ağı ( hemen hemen tüm binalar bu sistemlerin her ikisini de gerektirir) Yağmurlama sistemi bir boru ağına bağlı olan ve bir odanın tavanının hemen altına monte edilen bir ağızlıktır. Her sprinkler içinde bir sıvı bulunan küçük bir cam ampul vardır. Bu ampul normalde su akışını engeller. Bir yangında, ampuldeki sıvı ısınır. Daha sonra genişletilecek ve cam ampulü paramparça edecek, engeli kaldıracak ve sprinklere su püskürtülecektir. Bir hidrant ve bir sprinkler arasındaki ana fark, bir sprinklerin otomatik olarak ateşe girmesidir . Bir yangın musluğu , eğitimli itfaiyeciler tarafından manuel olarak çalıştırılmalıdır - bu işçiler tarafından işletilemez. Bir yangın söndürücü genellikle bir yangında çok hızlı bir şekilde devreye girer - muhtemelen itfaiye yangına bildirilmeden önce - ve bu nedenle erken aşamalarda bir ateş yakmak için çok etkilidir. büyük bir ateşe dönüşmeden önce . Bu sebeple, bir sprinkler sistemi yayılmadan önce yangınları söndürmede ve yönetilemez hale geldiğinde çok iyi kabul edilir.

Bir yangın musluğu , iki yangın hortumunun depolandığı bir çıkışa sahip dikey bir çelik borudur. Bir yangın sırasında, itfaiyeciler çıkışa gider, hortumları açar, birini prize takar ve hortumun memesinden su akacak şekilde elle açar. Suyun miktarı ve hızı o kadar büyük ki, eğer doğru şekilde durmazsa hortumu tutan itfaiyeciyi devirebilir. İtfaiyeci hidrantı açar açmaz, su dışarı fırlar ve sensörler sistemdeki basınçtaki düşüşü tespit eder. Basınçtaki bu düşüş, yangın pompalarının açılmasına ve muazzam bir akış hızında su pompalamaya başlamasını tetikleyecektir.

Sayılıroğlu Mimarlık'tan Almak istediğiniz hizmet ile ilgili proje detaylarınızı iletişim bölümünden aktarabileceğiniz gibi ücretsiz keşif talebi ederek bizimle irtibata geçebilirsiniz. iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.