Sayılıroğlu Mimarlık

Elektrikle Yerden Isıtma

Elektrikle yerden ısıtma , evinizi veya işyerinizi sıcak tutmanın son derece etkili bir yoludur. Radyatörlerin aksine, yerden ısıtma sistemleri güç kaynağını tam potansiyeline kullanır. Bu, evinizin sıcaklığını azaltmadan daha düşük işletme maliyetleri ile sonuçlanır.

Elektrikli Yerden Isıtma, bir termostat ve elektrik şebekesine bağlanan kablolar ağını kullanarak çalışır. Her ev veya iş yerindeki zeminin tipine bağlı olarak, farklı tiplerde elektrikli yerden ısıtma sistemleri mevcuttur , ancak kalifiye bir elektrikçi tarafından ürünün ana şebekeye bağlaması gerekir.

Teller, bir şap tabakasının üzerine yerleştirilir (bu, kabloların açık olduğu yüzeyi mükemmel bir şekilde düzleştirir) ve ısıyı hareket etmekten alıkoyan bir zemin yalıtım katmanıdır.

Bir yerden ısıtma sistemi monte edildiğinde , bir elektrikli set genellikle su kanallı yerden ısıtma sistemine kıyasla daha kolay bir sistemdir. Bu, kurulum maliyetinin daha düşük olduğu anlamına gelir. Su kanallı yerden ısıtma sistemleri daha fazla boruya sahiptir ve bu nedenle yeni evler ve binalar ile ilgili bir sorun olmayan zeminin altında daha fazla alana ihtiyaç vardır, ancak mevcut evler için elektrikli yerden ısıtma genellikle tercih edilen sistemdir.

Alternatif bir enerji kaynağı kullanmak da bir seçenek, örneğin güneş panelleri veya güneş enerjili su ısıtma sistemleri mevcuttur.

Elektrikli yerden ısıtmanın avantajı, mevcut odalarda kablo döşemesinin zemini yükseltmeksizin kurulabilecek kadar ince olmasıdır.

Sayılıroğlu Mimarlık'tan Almak istediğiniz hizmet ile ilgili proje detaylarınızı iletişim bölümünden aktarabileceğiniz gibi ücretsiz keşif talebi ederek bizimle irtibata geçebilirsiniz. iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.