Sayılıroğlu Mimarlık

Sıhhi Tesisat

Sıhhi Tessiat hizmetlerine ihtiyacınız varsa suyunuz bir nedenden dolayı akmıyorsa, muhtemelen bir boru tıkanıklığı, kırılma veya sorun yaşamanız muhtemeldir . Bu meydana gelirse, su akışınızı geri kazandıracak verimli bir çözümü değerlendirmek Sayılıroğlu Mimarlık olarak size çözüm sunmaktan gurur duyarız.

Temiz su tesisat sisteminiz, evinizin veya ticari binanın içine ve dışına su akışını sağlamak için birlikte çalışan birçok boru, vana ve musluktan oluşur. Binanızın düzenine ve yaşına bağlı olarak, bu tesisat diyagramı daha karmaşık hale gelebilir. Bu, özellikle benzersiz tesislere sahip apartman kompleksleri, restoranlar ve ticari binalar için geçerlidir.

ANA TESİSAT SİSTEMLERİNİZ Evinizin temel sıhhi tesisat ihtiyaçlarını karşılayan iki ana tesisat sistemi vardır - evinize temiz su getiren ve kirli suyu evinizden uzaklaştıran bir sistemdir. Evinizdeki tuvalet, banyo, duş ve diğer musluklara bağlı olarak, bu iki sistem suyunuzun doğru yönde akmasını sağlar.

TEMİZ SUYA ERİŞİM “Ana su kaynağı” ile evinize taze ve temiz su getirilir. Bir borudan süzülürken su, evinizde herhangi bir zamanda, çeşitli armatürlere akacak şekilde basınçlandırılır.

BELEDİYE SU MALZEMELERİ Belediye suyu, yakındaki su kütlelerinden alınır ve suyun belediye veya il / bölge tarafından belirlenen standartlara uygun olmasını sağlamak için arıtılır. Suyu daha da arıtmak için, birçok ev sahibi su filtrasyon sistemi kurar:

SOĞUK SU KAYNAĞI VS. SICAK SU TEMİNİ Soğuk su, evinize veya binaya akan servis hattından geçerek sıcak veya soğuk suyu armatürlerinize dağıtır. Bu çizgi genellikle zeminden uzanan merkezi bir kolondan geçmektedir. Sıcak su kısa ve düz borularda çalışır - boru hattı ne kadar uzun olursa, transferde daha fazla ısı kaybedilir. Daha kısa borulara sahip olmak, sakinlerin sıcak suya daha hızlı erişmelerini sağlar.

ATIK SU SİSTEMİ Atık su sisteminiz iki bölüme ayrılır - evinizden atık su gönderen borular ve kanalizasyon gazını evinizden uzaklaştıran havalandırma boruları. Kanalizasyon suyu, suyu ve çöpleri şehir veya kasaba tarafından işletilen ve yönetilen yerel kanalizasyonlara doğru akan borulardan geçirir. Çoğu kanalizasyon sistemi atıksuyunun gitmesi gereken yere taşımak için yerçekimine dayanır.

Tuvaletinizden veya lavabonuzdan uzakta, daha büyük atık su boruları olur. Bu, evinizin veya işinizin çeşitli bölümlerinden atılacak atıkların, boru tıkanıklıkları olmaksızın bir defada yapılmasına izin verir. Bu boruların açısı ve akışı, atık borularınızı biriktirmemek için de önemlidir.

Sayılıroğlu Mimarlık'tan Almak istediğiniz hizmet ile ilgili proje detaylarınızı iletişim bölümünden aktarabileceğiniz gibi ücretsiz keşif talebi ederek bizimle irtibata geçebilirsiniz. iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.